בטון כאלמנט עיצובי – האמנם?

עבור רוב האנשים, הביטוי בטון אדריכלי נשמע כאוקסימורון. בטון הוא דבר הנדסי, אובייקט שמשמש לחיזוק ובניית מבנים אבל בשום פנים ואופן לא כאלמנט אסתטי. באותה מידה הייתם יכולים להגיד להם שאתם מחפשים נייר טואלט לקישוט החדר. זהו פריט פונקציונאלי, לא עיצובי. זו לפחות הייתה המחשבה עד היום. היום אנחנו כבר יודעים שלא רק שבטון יכול לשמש כאבן הבניין הנסתרת של הבית האהוב שלכם, אלא גם כי אריחי בטון אדריכלי הם המילה האחרונה בתחום העיצוב ושדרוג הבית והחצר.

איך לא חשבו על זה קודם?

כמו בתחומים רבים אחרים, גם כאן ניתן לתפוס את הראש ולשאול איך לא חשבו על זה קודם. בניגוד לתחומים רבים אחרים, כאן יש סיבה אמיתית. חיפוי בטון אדריכלי אינו דבר מובן מאליו כלל וכלל. בטון הוא אמנם חומר זול יחסית, אך על מנת להפוך אותו לחלק פרקטי בבית מלבד מילוי היסודות דרושים ידע ומקצוענות ברמה גבוהה מאוד. במצבו הטבעי הוא חומר לא אסתטי ובנוסף הוא נוטה לצבור נוזלים ולכלוך, כך שהדבר האחרון שהייתם חושבים הוא להשתמש בו בתור הרצפה לחדר השינה או הציפוי החדש לחצר המרוצפת שלכם.

דוגמאות לאתגרים השונים הכרוכים בעבודה עם בטון הם הידע הדרוש ליצירת תרכובת שתחזיק מעמד לאורך שנים רבות, היכולת לפלס את הבטון בצורה טובה על מנת שלא ייוצרו פערי גובה במשטח ואפילו המיומנות ליצור דוגמאות מורכבות בבטון הרך. בנוסף לאתגרים של הטיפול והעבודה עם בטון אדירכלי מחיר החיפוי למטר גבוה יותר מאשר זה של הבטון הגולמי המשמש ביסודות, בשל הצורך הברור לשלב אותו עם חומרים נוספיםפ שיאטמו אותו ויעניקו לו את האפשרות לשמש בתור הרצפה של החדר שלכם.

מעוניינים ליהנות מהיתרונות העיצוביים, האסתטיים והאיכותיים שמביא אתו הבטון, כפתרון ריצוף? אם כן, חברת אבנגן מירצפים בע”מ היא הכתובת הנכונה. החברה מתמחה בפתרונות ריצוף בטון מסוגים שונים, המותאמים למגוון של צרכים. לסקירת מוצרי החברה, לחצו כאן ולקבלת פרטים נוספים בטלפון, צרו קשר ב – 09-7437103